Првите фотографии од свадбата на Натали Портман
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Првите фотографии од свадбата на Натали Портман

Првите фотографии од свадбата на Натали Портман

Натали Портман и Бенџамин Мијипје си го кажаа судбоносното „Да“ за време на интимна церемонија, одржана во Биг Сур, Калифорнија.

Првите фотографии ја покажуваат среќата на лицата на младоженците, а исто така и невестинскиот фустан на убавата актерка. Не се познати многу детали за венчаницата, но се знае дека доаѓа од модната куќа Rodarte.

Свадбата на Натали и Бенџамин Свадбата на Натали и Бенџамин Свадбата на Натали и Бенџамин Свадбата на Натали и Бенџамин

Церемонијата била одржана на отворено, по заоѓањето на сонцето и според еврејската традиција. Околу 60 пријатели и роднини биле сведоци на важниот настан.

Свадбата на Натали и Бенџамин Свадбата на Натали и Бенџамин

Натали и Бенџамин се запознаа на снимањето на филмскиот хит „Black Swan“ и веднаш започнаа врска. Заедно имаат 14-месечен син.

Свадбата на Натали и Бенџамин Свадбата на Натали и Бенџамин Свадбата на Натали и Бенџамин

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 40%
  • 14%
  • 25%
  • 21%
Се испраќа...

(Вкупно: 9592 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.