Првите фотографии од свадбата на Блејк Лајвли и Рајан Рејнолдс
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Првите фотографии од свадбата на Блејк Лајвли и Рајан Рејнолдс

Првите фотографии од свадбата на Блејк Лајвли и Рајан Рејнолдс

Свадбите на славните обично не остануваат скриени од папараците, кои не избираат средства за да стигнат до посакуваните профитабилни фотографии. Но, Блејк Лајвли и Рајан Рејнолдс успеаја да ја зачуваат својата свадбена прослава во тајност.

Денес, три и пол месеци по одржувањето на свадбата, списанието „Martha Stewart Weddings“ ги објави првите фотографии од свеченоста.

За жал, фотографиите не го откриваат фустанот на Лајвли, туку се фокусираат на слаткиот дел од свадбата – десертите.

Свадбата на Блејк и Рајан Свадбата на Блејк и Рајан Свадбата на Блејк и Рајан

Само на една фотографија се гледа дел од венчаницата дизајнирана од Маркеза, а другите фотографии го покажуваат бидермаерот и свадбената торта опкружена со мали слатки деликатеси.

Свадбата на Блејк и Рајан Свадбата на Блејк и Рајан Свадбата на Блејк и Рајан Свадбата на Блејк и Рајан

Свадбата се одржа во Чарлстон, Јужна Каролина, а беше организирана од самата Марта Стјуарт.

Блејк и РајанБлејк и Рајан на премиерата на „Green Lantern“

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 21%
Се испраќа...

(Вкупно: 9566 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.