Првите фотографии од свадбата на Блејк Лајвли и Рајан Рејнолдс
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Првите фотографии од свадбата на Блејк Лајвли и Рајан Рејнолдс

Првите фотографии од свадбата на Блејк Лајвли и Рајан Рејнолдс

Свадбите на славните обично не остануваат скриени од папараците, кои не избираат средства за да стигнат до посакуваните профитабилни фотографии. Но, Блејк Лајвли и Рајан Рејнолдс успеаја да ја зачуваат својата свадбена прослава во тајност.

Денес, три и пол месеци по одржувањето на свадбата, списанието „Martha Stewart Weddings“ ги објави првите фотографии од свеченоста.

За жал, фотографиите не го откриваат фустанот на Лајвли, туку се фокусираат на слаткиот дел од свадбата – десертите.

Свадбата на Блејк и Рајан Свадбата на Блејк и Рајан Свадбата на Блејк и Рајан

Само на една фотографија се гледа дел од венчаницата дизајнирана од Маркеза, а другите фотографии го покажуваат бидермаерот и свадбената торта опкружена со мали слатки деликатеси.

Свадбата на Блејк и Рајан Свадбата на Блејк и Рајан Свадбата на Блејк и Рајан Свадбата на Блејк и Рајан

Свадбата се одржа во Чарлстон, Јужна Каролина, а беше организирана од самата Марта Стјуарт.

Блејк и РајанБлејк и Рајан на премиерата на „Green Lantern“

Анкета

Анкета
Дали се согласувате со одлуката наставата да започне со физичко присуство?
  • 74%
  • 26%
Се испраќа...

(Вкупно: 5923 гласа)

Цитат

Благодарното срце е магнет за чуда.

Виц

Пријателки разговараат за фигурата...

Првата: По 3 месеци тренирање, конечно имам стомачни мускули.

Втората: И јас имам, само што ми се скриени од љубовта кон пицата, виното и чоколадото.