Првите фотографии од свадбата на актерот Крис Прат и ќерката на Арнолд Шварценегер
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Првите фотографии од свадбата на актерот Крис Прат и ќерката на Арнолд Шварценегер

Првите фотографии од свадбата на актерот Крис Прат и ќерката на Арнолд Шварценегер

Крис Прат и Кетрин Шварценегер стапија во брак. 39-годишниот актер од „Guardians of the Galaxy“ и 29-годишната ќерка на Арнолд Шварценегер се заколнаа на вечна љубов на интимна церемонија во Санта Барбара.

Шармантната писателка изгледаше прекрасно во нежна венчаница од Армани. И Прат носеше костум од истиот италијански бренд.

„Вчера беше најубавиот ден во нашите животи! Станавме сопруг и сопруга пред Бог, нашите семејства и сите оние кои ги сакаме. Беше интимно и емотивно. Благословени сме што го започнуваме ова ново поглавје во нашите животи“ – напиша Кетрин во описот на свадбената фотографија која и двајцата ја објавија на Instagram.

Крис Прат и Кетрин Шварценегер свадба Крис Прат и Кетрин Шварценегер свадба Крис Прат и Кетрин Шварценегер свадба Крис Прат и Кетрин Шварценегер свадба Крис Прат и Кетрин Шварценегер свадба Крис Прат и Кетрин Шварценегер свадба Крис Прат и Кетрин Шварценегер свадба Крис Прат и Кетрин Шварценегер свадба

На свадбената прослава присуствувале околу 60 гости.

Крис Прат и Кетрин Шварценегер свадба Крис Прат и Кетрин Шварценегер свадба Крис Прат и Кетрин Шварценегер свадба Крис Прат и Кетрин Шварценегер свадба

Крис и Кетрин се верија во јануари оваа година.

Крис Прат и Кетрин Шварценегер

Крис претходно беше осум години во брак со актерката Ана Фарис, со која има 6-годишен син.

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор ова лето?
  • 25%
  • 6%
  • 5%
  • 6%
  • 3%
  • 3%
  • 11%
  • 13%
  • 28%
Се испраќа...

(Вкупно: 5008 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?