Првите фотографии од свадбата на актерот Крис Прат и ќерката на Арнолд Шварценегер
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Првите фотографии од свадбата на актерот Крис Прат и ќерката на Арнолд Шварценегер

Првите фотографии од свадбата на актерот Крис Прат и ќерката на Арнолд Шварценегер

Крис Прат и Кетрин Шварценегер стапија во брак. 39-годишниот актер од „Guardians of the Galaxy“ и 29-годишната ќерка на Арнолд Шварценегер се заколнаа на вечна љубов на интимна церемонија во Санта Барбара.

Шармантната писателка изгледаше прекрасно во нежна венчаница од Армани. И Прат носеше костум од истиот италијански бренд.

„Вчера беше најубавиот ден во нашите животи! Станавме сопруг и сопруга пред Бог, нашите семејства и сите оние кои ги сакаме. Беше интимно и емотивно. Благословени сме што го започнуваме ова ново поглавје во нашите животи“ – напиша Кетрин во описот на свадбената фотографија која и двајцата ја објавија на Instagram.

Крис Прат и Кетрин Шварценегер свадба Крис Прат и Кетрин Шварценегер свадба Крис Прат и Кетрин Шварценегер свадба Крис Прат и Кетрин Шварценегер свадба Крис Прат и Кетрин Шварценегер свадба Крис Прат и Кетрин Шварценегер свадба Крис Прат и Кетрин Шварценегер свадба Крис Прат и Кетрин Шварценегер свадба

На свадбената прослава присуствувале околу 60 гости.

Крис Прат и Кетрин Шварценегер свадба Крис Прат и Кетрин Шварценегер свадба Крис Прат и Кетрин Шварценегер свадба Крис Прат и Кетрин Шварценегер свадба

Крис и Кетрин се верија во јануари оваа година.

Крис Прат и Кетрин Шварценегер

Крис претходно беше осум години во брак со актерката Ана Фарис, со која има 6-годишен син.

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 26%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 6129 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.