Првите свадбени фотографии на фудбалерот Френк Лампард и Кристин Бликли
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Првите свадбени фотографии на фудбалерот Френк Лампард и Кристин Бликли

Првите свадбени фотографии на фудбалерот Френк Лампард и Кристин Бликли

Френк Лампард и Кристин Бликли официјално се сопруг и сопруга. Популарниот фудбалер и британската водителка се венчаа денес во Лондон.

36-годишната невеста блескаше во елегантна венчаница од дизајнерката Сузан Невил.

Среќните младенци беа фотографирани додека се бакнуваа пред црквата Сент Пол во Најтсбриџ.

Свадбата на Френк Лампард и Кристин Бликли Свадбата на Френк Лампард и Кристин Бликли Свадбата на Френк Лампард и Кристин Бликли Свадбата на Френк Лампард и Кристин Бликли Свадбата на Френк Лампард и Кристин Бликли Свадбата на Френк Лампард и Кристин Бликли Свадбата на Френк Лампард и Кристин Бликли Свадбата на Френк Лампард и Кристин Бликли Свадбата на Френк Лампард и Кристин Бликли Свадбата на Френк Лампард и Кристин Бликли Свадбата на Френк Лампард и Кристин Бликли Свадбата на Френк Лампард и Кристин Бликли Свадбата на Френк Лампард и Кристин Бликли Свадбата на Френк Лампард и Кристин Бликли Свадбата на Френк Лампард и Кристин Бликли Свадбата на Френк Лампард и Кристин Бликли Свадбата на Френк Лампард и Кристин Бликли Свадбата на Френк Лампард и Кристин Бликли Свадбата на Френк Лампард и Кристин Бликли Свадбата на Френк Лампард и Кристин Бликли Свадбата на Френк Лампард и Кристин Бликли Свадбата на Френк Лампард и Кристин Бликли Свадбата на Френк Лампард и Кристин Бликли Свадбата на Френк Лампард и Кристин Бликли

Френк и Кристин се верија во 2011 година. Ова е втор брак за него. Претходно тој беше женет со Шпанката Елен Ривас, со која има две ќерки.

Анкета

Анкета
Дали се согласувате со одлуката наставата да започне со физичко присуство?
  • 74%
  • 26%
Се испраќа...

(Вкупно: 5923 гласа)

Цитат

Благодарното срце е магнет за чуда.

Виц

Пријателки разговараат за фигурата...

Првата: По 3 месеци тренирање, конечно имам стомачни мускули.

Втората: И јас имам, само што ми се скриени од љубовта кон пицата, виното и чоколадото.