Првите свадбени фотографии на Серхио Рамос и Пилар Рубио, која носеше венчаница од Зухаир Мурад
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Првите свадбени фотографии на Серхио Рамос и Пилар Рубио, која носеше венчаница од Зухаир Мурад

Првите свадбени фотографии на Серхио Рамос и Пилар Рубио, која носеше венчаница од Зухаир Мурад

Серхио Рамос и Пилар Рубио стапија во брак. 33-годишниот фудбалер и неговата 41-годишна избраничка се венчаа на голема церемонија во Севиља, Шпанија.

Убавата невеста изгледаше сензационално во прекрасна венчаница од Зухаир Мурад и ефектен превез. Таа носеше букет од црни кали.

Свадбата на Серхио Рамос и Пилар Рубио Свадбата на Серхио Рамос и Пилар Рубио Свадбата на Серхио Рамос и Пилар Рубио Свадбата на Серхио Рамос и Пилар Рубио Свадбата на Серхио Рамос и Пилар Рубио Свадбата на Серхио Рамос и Пилар Рубио Свадбата на Серхио Рамос и Пилар Рубио Свадбата на Серхио Рамос и Пилар Рубио Свадбата на Серхио Рамос и Пилар Рубио Свадбата на Серхио Рамос и Пилар Рубио Свадбата на Серхио Рамос и Пилар Рубио Свадбата на Серхио Рамос и Пилар Рубио Свадбата на Серхио Рамос и Пилар Рубио Свадбата на Серхио Рамос и Пилар Рубио Свадбата на Серхио Рамос и Пилар Рубио Свадбата на Серхио Рамос и Пилар Рубио Свадбата на Серхио Рамос и Пилар Рубио Свадбата на Серхио Рамос и Пилар Рубио Свадбата на Серхио Рамос и Пилар Рубио Свадбата на Серхио Рамос и Пилар Рубио Свадбата на Серхио Рамос и Пилар Рубио Свадбата на Серхио Рамос и Пилар Рубио Свадбата на Серхио Рамос и Пилар Рубио Свадбата на Серхио Рамос и Пилар Рубио Свадбата на Серхио Рамос и Пилар Рубио Свадбата на Серхио Рамос и Пилар Рубио Свадбата на Серхио Рамос и Пилар Рубио

На свадбената прослава присуствуваа бројни славни гости и фудбалски ѕвезди, меѓу кои и Викторија и Дејвид Бекам, Лука Модриќ и Роберто Карлос.

Свадбата на Серхио Рамос и Пилар Рубио Свадбата на Серхио Рамос и Пилар Рубио Свадбата на Серхио Рамос и Пилар Рубио Свадбата на Серхио Рамос и Пилар Рубио Свадбата на Серхио Рамос и Пилар Рубио

Серхио пристигна на венчавката заедно со неговата мајка Паки Рамос.

Свадбата на Серхио Рамос и Пилар Рубио Свадбата на Серхио Рамос и Пилар Рубио Свадбата на Серхио Рамос и Пилар Рубио Свадбата на Серхио Рамос и Пилар Рубио Свадбата на Серхио Рамос и Пилар Рубио Свадбата на Серхио Рамос и Пилар Рубио Свадбата на Серхио Рамос и Пилар Рубио Свадбата на Серхио Рамос и Пилар Рубио Свадбата на Серхио Рамос и Пилар Рубио Свадбата на Серхио Рамос и Пилар Рубио

Серхио и Пилар се верија во јули минатата година. Тие заедно имаат три деца.

Свадбата на Серхио Рамос и Пилар Рубио

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 8944 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.