Првите свадбени фотографии на Рафаел Надал и Марија Перељо кои се венчаа на Мајорка
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Првите свадбени фотографии на Рафаел Надал и Марија Перељо кои се венчаа на Мајорка

Првите свадбени фотографии на Рафаел Надал и Марија Перељо кои се венчаа на Мајорка

Рафаел Надал се ожени. 33-годишниот тенисер стапи во брак со Марија Франциска Перељо, со која е во врска повеќе од 14 години.

Свадбата на шпанскиот спортист се одржа изминатиот викенд на Мајорка, а досега се објавени само две официјални фотографии од интимната церемонија.

Среќната невеста шармираше во романтична венчаница од дизајнерката Роса Клара.

Рафаел Надал и Марија Франциска Перељо Рафаел Надал и Марија Франциска Перељо Рафаел Надал и Марија Франциска Перељо

Видео од изработката на венчаницата:

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 76%
  • 24%
Се испраќа...

(Вкупно: 18575 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?