Првите свадбени фотографии на Девон Виндзор која се омажи на остров во венчаница од Зухаир Мурад
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Првите свадбени фотографии на Девон Виндзор која се омажи на остров во венчаница од Зухаир Мурад

Првите свадбени фотографии на Девон Виндзор која се омажи на остров во венчаница од Зухаир Мурад

Девон Виндзор стапи во брак. Моделот на Victoria’s Secret стапи во брак со Џони Декс, со кого се вери во јуни минатата година.

Среќниот пар се заколна на вечна љубов на церемонија која се одржа на островот Свети Вартоломеј.

25-годишната манекенка носеше венчаница со чипка од либанскиот дизајнер Зухаир Мурад.

Свадба на Девон Виндзор Свадба на Девон Виндзор Свадба на Девон Виндзор Свадба на Девон Виндзор Свадба на Девон Виндзор Свадба на Девон Виндзор Свадба на Девон Виндзор Свадба на Девон Виндзор Свадба на Девон Виндзор Свадба на Девон Виндзор Свадба на Девон Виндзор Свадба на Девон Виндзор

Оливија Кулпо, Лорена Реј, Џорџија Фаулер и Шанина Шајк беа меѓу моделите присутни на свадбата.

Свадба на Девон Виндзор Свадба на Девон Виндзор Свадба на Девон Виндзор Свадба на Девон Виндзор Свадба на Девон Виндзор

Џони ја запроси Девон на романтичен начин на Бахамите.

Девон Виндзор Девон Виндзор Девон Виндзор Девон Виндзор

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 73%
  • 27%
Се испраќа...

(Вкупно: 19988 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?