Првиот тизер за продолжението на хит-серијата „Сексот и градот“, овој пат без Саманта
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Првиот тизер за продолжението на хит-серијата „Сексот и градот“, овој пат без Саманта

Првиот тизер за продолжението на хит-серијата „Сексот и градот“, овој пат без Саманта

Официјално е! Популарната серија „Sex and the City“ доби продолжение, но овој пат без Саманта Џонс.

Новата мини серија насловена „And Just Like That“ ќе ги следи Кери Бредшо, Миранда Хобс и Шарлот Јорк низ нивното патување во 50-тите години од животот.

Шоуто ќе се состои од 10 епизоди по 30 минути.

Сексот и градот

Сара Џесика Паркер (Кери), Синтија Никсон (Миранда) и Кристен Дејвис (Шарлот) на своите профили на Instagram го објавија првиот тизер за новата серија.

Серијата „Сексот и градот“ се емитуваше од 1998 до 2004 година. Потоа, следуваа две филмски продолженија на приказната, чии премиери беа во 2008 и 2010 година.

Сексот и градот

Ким Катрал (Саманта Џонс) нема да биде дел од новата мини серија. Низ годините странските медиуми постојано пишуваа дека Катрал не е во добри односи со Сара Џесика Паркер и поради тоа не сака да биде дел од продолжението на серијата.

Сексот и градот Сексот и градот Сексот и градот

Анкета

Анкета
Каде ќе го поминете летниот одмор?
  • 24%
  • 38%
  • 13%
  • 25%
Се испраќа...

(Вкупно: 500 гласа)

Цитат

Благодарното срце е магнет за чуда.

Виц

Пријателки разговараат за фигурата...

Првата: По 3 месеци тренирање, конечно имам стомачни мускули.

Втората: И јас имам, само што ми се скриени од љубовта кон пицата, виното и чоколадото.