„Првиот маж кој навистина ме сакаше“: Камила Кабејо го расплака татко си на Греми пеејќи му песна која му ја посвети
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » „Првиот маж кој навистина ме сакаше“: Камила Кабејо го расплака татко си на Греми пеејќи му песна која му ја посвети

„Првиот маж кој навистина ме сакаше“: Камила Кабејо го расплака татко си на Греми пеејќи му песна која му ја посвети

Овогодишното издание на Греми наградите беше исполнето со емотивни моменти, солзи и насмевки.

Камила Кабејо го разнежни татко си додека му ја пееше песната која ја напиша за него.

На сцената, 22-годишната пејачка ја изведе својата нова песна „First Man“, додека покрај неа беа прикажувани видеа со нејзиниот татко од детството.

На крајот, Камила се упати до татко ѝ Алехандро во публиката, а тој не успеа да си ги задржи солзите.

ВИДЕО:

„Оваа песна им ја посветувам на сите татковци – оние кои се со нас и оние кои не се повеќе со нас, но кои засекогаш ќе ги имаме во нашите срца“ – напиша Камила на Instagram.

Камила Кабејо Камила Кабејо Камила Кабејо Камила Кабејо Камила Кабејо Камила Кабејо

Камила пристигна на церемонијата со татко си и заедно позираа на црвениот тепих. Младата пејачка носеше креација од Версаче.

Камила Кабејо Камила Кабејо Камила Кабејо Камила Кабејо Камила Кабејо

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 73%
  • 27%
Се испраќа...

(Вкупно: 19954 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?