Прва фотографија: Кристен Стјуарт е копија на принцезата Дијана за новиот филм „Spencer“
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Прва фотографија: Кристен Стјуарт е копија на принцезата Дијана за новиот филм „Spencer“

Прва фотографија: Кристен Стјуарт е копија на принцезата Дијана за новиот филм „Spencer“

Откако минатата година беше најавено дека Кристен Стјуарт ќе ја толкува улогата на принцезата Дијана во новиот филм „Spencer“, многумина се прашуваа дали е тоа вистинскиот избор.

Денес, беше објавена првата фотографија од трансформацијата на 30-годишната актерка во „принцезата на срцата“, а сличноста во изгледот ќе ве изненади.

Облечена во црвено палто и црна шапка, Кристен одлично го доловува мистериозниот и тажен поглед на починатата британска принцеза.

Кристен Стјуарт како принцезата Дијана Принцезата Дијана

Новата драма за кралското семејство ќе го опфати „критичниот викенд“ во раните 90-ти години, кога Дијана одлучи дека бракот со принцот Чарлс нема да продолжи.

Кристен Стјуарт, принцезата Дијана Кристен Стјуарт, принцезата Дијана

Филмот ќе се фокусира на кревката и турбулентна врска на Дијана и Чарлс и нејзината огромна љубов кон синовите, принцот Вилијам и принцот Хари.

принцезата Дијана

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 33%
  • 8%
  • 59%
Се испраќа...

(Вкупно: 732 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.