Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Прва проба: Вака ќе изгледа нашата претставничка Тамара на сцената на детската Евровизија

Прва проба: Вака ќе изгледа нашата претставничка Тамара на сцената на детската Евровизија

Тамара Грујеска пристигна во Ница и веќе се подготвува за нејзиниот настап на детската Евровизија.

Македонската претставничка ќе настапи со песната „Кажи ми, кажи ми кој“ (Tell me who), а денес ја имаше првата проба на големата сцена.

Погледнете како ќе изгледа:

Тамара Грујеска Тамара Грујеска Тамара Грујеска Тамара Грујеска Тамара Грујеска Тамара Грујеска Тамара Грујеска Тамара Грујеска Тамара Грујеска Тамара Грујеска

Синоќа се одржа свеченото отворање на јуниорската Евровизија. Тамара сподели неколку фотографии од нејзиното пристигнување на настанот.

Тамара Грујеска Тамара Грујеска Тамара Грујеска Тамара Грујеска Тамара Грујеска Тамара Грујеска Тамара Грујеска

Текстот на „Кажи ми, кажи ми кој“ (Tell me who) е дело на Роберт Билбилов и Коста Петров, а за продукцијата и музиката се погрижија Билбилов и Дарко Димитров.

Јуниорската Евровизија ќе се одржи на 26 ноември (недела), а Тамара ќе настапи шеста по ред.

Анкета

Анкета
Дали си имате направено естетска корекција на лицето?
  • 10%
  • 25%
  • 65%
Се испраќа...

(Вкупно: 3443 гласа)

Цитат

Животот е како монета. Можете да ја потрошите како сакате, но можете да ја потрошите САМО ЕДНАШ.

Лилиен Диксон

Виц

Брачните расправии се како да читаш „Правила и услови за користење“ на интернет.

На крајот посекако завршуваш со: „Се согласувам“.