Првата фотографија од штотуку родената ќерка на Мила Јовович
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Првата фотографија од штотуку родената ќерка на Мила Јовович

Првата фотографија од штотуку родената ќерка на Мила Јовович

Мила Јовович пред неколку часа ја објави првата фотографија од својата новородена ќерка. Актерката со српско потекло се породи на 1 април, а малото девојче го доби името Дашиел Идан.

Мила Јовович

„Со гордост објавуваме дека денес се роди нашата втора ќерка г-ца Дашиел Идан Јовович-Андерсон!!! Таа е тешка 3,5 кг, а е долга 50 см! Те сакаме Даш“ – напиша Мила во описот на фотографијата која ја објави на Instagram.

Дашиел е втора ќерка на Јовович и режисерот Пол Андерсон, кои се запознаа на снимањето на филмот „Resident Evil“ режиран од Андерсон. Парот стапи во брак во август 2009 година.

Мила Јовович Мила ЈововичМила Јовович два дена пред породувањето

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор ова лето?
  • 25%
  • 6%
  • 6%
  • 7%
  • 3%
  • 3%
  • 12%
  • 12%
  • 26%
Се испраќа...

(Вкупно: 9630 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?