Првата фотографија од свадбата на Џастин Тимберлејк и Џесика Бил
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Првата фотографија од свадбата на Џастин Тимберлејк и Џесика Бил

Првата фотографија од свадбата на Џастин Тимберлејк и Џесика Бил

Џастин Тимберлејк буквално скока од радост на првата фотографија од неговата свадба со Џесика Бил.

Џастин Тимберлејк и Џесика Бил

Убавата невеста носеше розова венчаница од Џамбатиста Вали во стил на принцеза. Додека 30-годишната актерка се движела кон олтарот, Џастин ѝ испеал досега необјавена негова песна.

„Тоа беше оригинална песна што ја напишав специјално за вечерта и за неа“ – признал среќниот младоженец.

За време на романтичната церемонија која се одржа во Пуља, Италија, Џастин носел костум од Том Форд. „Тоа беше навистина специјална вечер“ – изјавил Џастин за списанието „People“ по завршувањето на церемонијата на која присуствувале 100 гости.

Џастин Тимберлејк и Џесика Бил

Пред да стапат во брак, Џастин и Џесика беа во врска пет години.

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 40%
  • 14%
  • 25%
  • 21%
Се испраќа...

(Вкупно: 9592 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.