По стапките на мама: 14-годишната ќерка на Моника Белучи на ревија на Долче и Габана
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » По стапките на мама: 14-годишната ќерка на Моника Белучи на ревија на Долче и Габана

По стапките на мама: 14-годишната ќерка на Моника Белучи на ревија на Долче и Габана

Дева Касел ги прави првите чекори во забавната индустрија. 14-годишната ќерка на Моника Белучи и Винсент Касел присуствуваше на модната ревија на Долче и Габана.

На модното шоу во Милано, на кое беше презентирана машката колекција пролет/лето 2020, Дева носеше црвен корсет од тантела под црно сако.

Дева Касел Дева Касел Дева Касел Дева Касел Дева Касел Дева Касел Дева Касел Дева Касел Дева Касел Дева Касел Дева Касел

Дева неодамна ја сними својата прва кампања за дизајнерското дуо Долче и Габана, со кое нејзината мајка има долгогодишна соработка.

Фановите непрекинато коментираат колку многу Дева наликува на Моника кога била помлада.

Дева Касел Дева Касел

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 21%
Се испраќа...

(Вкупно: 9566 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.