Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Почина Тина Тарнер: Кралицата на рокенролот нè напушти на 83-годишна возраст

Почина Тина Тарнер: Кралицата на рокенролот нè напушти на 83-годишна возраст

Нè напушти уште една уметничка душа. Тина Тарнер почина на 83-годишна возраст.

Кралицата на рокенролот издиша за последен пат во нејзиниот дом во близина на Цирих, Швајцарија.

„Со неа, светот изгуби музичка легенда“ – се вели во соопштение од нејзиниот публицист.

Тарнер во изминатите години имаше бројни здравствени проблеми, вклучувајќи мозочен удар, рак на цревата и комплетно откажување на бубрезите, кое доведе до трансплантација на орган.

Тина Тарнер Тина Тарнер Тина Тарнер Тина Тарнер Тина Тарнер Тина Тарнер Тина Тарнер

Во текот на нејзината 60-годишна кариера, Тарнер имаше многу, многу хитови по кои ќе остане запаметена.

„Proud Mary“, „The Best’ и „Private Dancer“ се меѓу големите хитови на Тина, чие вистинско име беше Ана Меј Булок.

Анкета

Анкета
Колку често купувате онлајн?
  • 38%
  • 28%
  • 18%
  • 16%
Се испраќа...

(Вкупно: 17065 гласа)

Цитат

ПЕЈ како никој да не те слуша, ЉУБИ како никогаш да не си бил повреден, ТАНЦУВАЈ како никој да не те гледа и ЖИВЕЈ како на Земјата да е рај.

Непознат автор

Виц

Разговараат сопруг и сопруга:

Тој: Пак ми ја имаш „исчистено“ сметката.

Таа: Па да, затоа што те сакам.

Тој: Каква врска имаат парите со љубовта?

Таа: Знаеш како велат - Чиста сметка, долга љубов.