Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Почина „Супер бабичка“: Гудрун Уре замина во легендите на 98-годишна возраст

Почина „Супер бабичка“: Гудрун Уре замина во легендите на 98-годишна возраст

Дали ја паметите „Супер бабичка“, која во детството нè забавуваше на малите екрани?

Гудрун Уре

Гудрун Уре, која во хит-серијата беше позната како бабичка со супермоќи, го напушти овој свет на 98-годишна возраст. Шкотската актерка починала во својот дом во Лондон, а веста за нејзината смрт ја потврди внуката Кејт Мекнил.

Гудрун Уре Гудрун Уре

„Имаше многу препознатлив глас. Се сеќавам дека мојот сопруг една вечер гледаше ‘Casualty’ и јас веднаш реков дека тоа е Гудрун само што го слушнав гласот“ – рекла таа.

Уре е родена на 12 март 1926 година, а зад себе имаше 50-годишна актерска кариера. Најзапаметена ќе остане по улогата во „Супер бабичка“, детска серија која се снимаше од 1985 до 1987 година, а беше хит во 90-тите години на минатиот век.

Гудрун Уре

Анкета

Анкета
Дали си имате направено естетска корекција на лицето?
  • 13%
  • 25%
  • 62%
Се испраќа...

(Вкупно: 12315 гласа)

Цитат

Животот е како монета. Можете да ја потрошите како сакате, но можете да ја потрошите САМО ЕДНАШ.

Лилиен Диксон

Виц

Брачните расправии се како да читаш „Правила и услови за користење“ на интернет.

На крајот посекако завршуваш со: „Се согласувам“.