Почина легендарниот кошаркар Коби Брајант на 41 година
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Почина легендарниот кошаркар Коби Брајант на 41 година

Почина легендарниот кошаркар Коби Брајант на 41 година

Коби Брајант замина во спортските легенди. Успешниот кошаркар загина во хеликоптерска несреќа во Калабасас. Имаше 41 година.

Коби Брајант

Трагичната вест ја објави сајтот TMZ, кој стигна до информации дека Коби патувал со најмалку три други лица и дека сите биле пронајдени мртви.

Коби Брајант

Започната е истрага за причините за несреќата.

Коби, кој е еден од најдобрите кошаркари на сите времиња, беше во брак со Ванеса Брајант и татко на четири девојчиња – Наталија, Џиана, Бјанка и Капри.

Коби Брајант

Неговата најмала ќерка се роди во јуни минатата година.

Коби Брајант Коби Брајант Коби Брајант Коби Брајант

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 73%
  • 27%
Се испраќа...

(Вкупно: 19952 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?