Почина Драган Вучиќ поради компликации од коронавирусот
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Почина Драган Вучиќ поради компликации од коронавирусот

Почина Драган Вучиќ поради компликации од коронавирусот

Драган Вучиќ ја изгуби борбата со коронавирусот. Според првичните информации, македонскиот пејач и водител починал на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби во Скопје. Имаше 65 години.

Неговиот син Мартин ја потврди информацијата за неколку македонски медиуми.

Драган Вучиќ

Вучиќ е автор на многу песни како „Свирете ја ‘Зајди, зајди’“, „Ангели ме носат“, „Заминува, никому ноќва не кажува“, „Кажи ѕвездо“, а беше композитор и на евровизиската песна „Make My Day“ на неговиот син Мартин Вучиќ во 2005 година.

Беше водител на повеќе забавни емисии како „Вашите пет минути“, „Среќни луѓе“, „Возење со Вучиќ“ и „Гурмански приказни“.

Драган и сопругата Весна беа заедно повеќе од четири децении.

Драган Вучиќ

Потсетете се на неколку негови песни и изведби:

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 36%
  • 12%
  • 51%
Се испраќа...

(Вкупно: 8182 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.