Поранешниот сопруг на Меган Маркл, Тревор Енгелсон, стапи во брак со наследничка на мултимилионер
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Поранешниот сопруг на Меган Маркл, Тревор Енгелсон, стапи во брак со наследничка на мултимилионер

Поранешниот сопруг на Меган Маркл, Тревор Енгелсон, стапи во брак со наследничка на мултимилионер

Тревор Енгелсон и Трејси Курланд стапија во брак.

42-годишниот холивудски продуцент, кој ѝ е поранешен сопруг на Меган Маркл, и 31-годишната нутриционистка си го кажаа судбоносното „Да“ на луксузна церемонија на плажа во Монтесито, Калифорнија.

Невестата, која е наследничка на банкар-мултимилионер, носеше бела венчаница со чипка.

Тревор Енгелсон и Трејси Курланд Тревор Енгелсон и Трејси Курланд Тревор Енгелсон и Трејси Курланд Тревор Енгелсон и Трејси Курланд Тревор Енгелсон и Трејси Курланд Тревор Енгелсон и Трејси Курланд Тревор Енгелсон и Трејси Курланд

„Беше многу поразлично од кралската свадба. Немаше многу гужва! Беше забавно и релаксирано и апсолутно прекрасно. Сите се забавуваа, особено Тревор и Трејси“ – изјавил извор близок на парот.

Тревор Енгелсон и Трејси Курланд Тревор Енгелсон и Трејси Курланд Тревор Енгелсон и Трејси Курланд Тревор Енгелсон и Трејси Курланд Тревор Енгелсон и Трејси Курланд Тревор Енгелсон и Трејси Курланд Тревор Енгелсон и Трејси Курланд

Претходно, младенците беа фотографирани на пробната вечера пред свадбениот ден.

Тревор Енгелсон и Трејси Курланд Тревор Енгелсон и Трејси Курланд Тревор Енгелсон и Трејси Курланд Тревор Енгелсон и Трејси Курланд Тревор Енгелсон и Трејси Курланд Тревор Енгелсон и Трејси Курланд

Тревор и војвотката од Сасекс беа во врска од 2004 година. Тие стапија во брак во септември 2011 година, а две години подоцна ги потпишаа документите за развод.

Тревор Енгелсон и Трејси Курланд Тревор Енгелсон и Трејси Курланд Тревор Енгелсон и Трејси Курланд

Анкета

Анкета
Дали го вакцинирате вашето дете?
  • 70%
  • 13%
  • 18%
Се испраќа...

(Вкупно: 9496 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

Како се нарекува маж кој одбива да користи презерватив?

- Татко.