Поранешниот сопруг на Меган Маркл, Тревор Енгелсон, стапи во брак со наследничка на мултимилионер
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Поранешниот сопруг на Меган Маркл, Тревор Енгелсон, стапи во брак со наследничка на мултимилионер

Поранешниот сопруг на Меган Маркл, Тревор Енгелсон, стапи во брак со наследничка на мултимилионер

Тревор Енгелсон и Трејси Курланд стапија во брак.

42-годишниот холивудски продуцент, кој ѝ е поранешен сопруг на Меган Маркл, и 31-годишната нутриционистка си го кажаа судбоносното „Да“ на луксузна церемонија на плажа во Монтесито, Калифорнија.

Невестата, која е наследничка на банкар-мултимилионер, носеше бела венчаница со чипка.

Тревор Енгелсон и Трејси Курланд Тревор Енгелсон и Трејси Курланд Тревор Енгелсон и Трејси Курланд Тревор Енгелсон и Трејси Курланд Тревор Енгелсон и Трејси Курланд Тревор Енгелсон и Трејси Курланд Тревор Енгелсон и Трејси Курланд

„Беше многу поразлично од кралската свадба. Немаше многу гужва! Беше забавно и релаксирано и апсолутно прекрасно. Сите се забавуваа, особено Тревор и Трејси“ – изјавил извор близок на парот.

Тревор Енгелсон и Трејси Курланд Тревор Енгелсон и Трејси Курланд Тревор Енгелсон и Трејси Курланд Тревор Енгелсон и Трејси Курланд Тревор Енгелсон и Трејси Курланд Тревор Енгелсон и Трејси Курланд Тревор Енгелсон и Трејси Курланд

Претходно, младенците беа фотографирани на пробната вечера пред свадбениот ден.

Тревор Енгелсон и Трејси Курланд Тревор Енгелсон и Трејси Курланд Тревор Енгелсон и Трејси Курланд Тревор Енгелсон и Трејси Курланд Тревор Енгелсон и Трејси Курланд Тревор Енгелсон и Трејси Курланд

Тревор и војвотката од Сасекс беа во врска од 2004 година. Тие стапија во брак во септември 2011 година, а две години подоцна ги потпишаа документите за развод.

Тревор Енгелсон и Трејси Курланд Тревор Енгелсон и Трејси Курланд Тревор Енгелсон и Трејси Курланд

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 63%
  • 37%
Се испраќа...

(Вкупно: 5931 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“