Пинк сподели дека била позитивна на коронавирус, се излекувала и донира 1 милион долари за борбата со КОВИД-19
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Пинк сподели дека била позитивна на коронавирус, се излекувала и донира 1 милион долари за борбата со КОВИД-19

Пинк сподели дека била позитивна на коронавирус, се излекувала и донира 1 милион долари за борбата со КОВИД-19

Пинк соопшти дека пред две недели се тестирала за коронавирус заедно со помалиот син и дека била позитивна. За среќа, по двонеделна изолација, повторното тестирање дало негативен резултат.

Пинк

„Пред 2 недели, јас и мојот 3-годишен син Џејмисон имавме симптоми на КОВИД-19. За среќа, нашиот лекар имаше пристап до тестови и мојот тест се покажа позитивен. Моето семејство и претходно седеше дома и продолживме да го правиме тоа во изминативе две недели по инструкции на нашиот доктор. Пред неколку дена, повторно се тестиравме и за среќа, негативни се“ – напиша Пинк и испрати критика до власта што тестирањето не е масовно и не секој има можност да се тестира.

„Оваа болест е сериозна и реална. Луѓето мора да разберат дека болеста ги засега младите и старите, здравите и нездравите, богатите и сиромашните и мора да го направиме тестирањето да биде бесплатно и достапно за да ги заштитиме нашите деца, нашите семејства и нашите заедници“ – продолжува таа.

Славната музичарка објави дека за да ја помогне борбата против коронавирусот, донира еден милион долари во две установи, од кои една е болница во која мајка ѝ работела 18 години.

„ИМ БЛАГОДАРАМ на сите здравствени работници и сите во светот кои работат напорно за да ги заштитат нашите сакани. Вие сте нашите херои! Следните две недели се круцијални: ве молам седете дома. Ве молам. Останете. Дома“ – завршува таа.

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 64%
  • 36%
Се испраќа...

(Вкупно: 6548 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“