Пејачот Брејк го доби третото дете, среќната мајка Драгана ги сподели првите фотографии од бебенцето
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Пејачот Брејк го доби третото дете, среќната мајка Драгана ги сподели првите фотографии од бебенцето

Пејачот Брејк го доби третото дете, среќната мајка Драгана ги сподели првите фотографии од бебенцето

Дарко Гелев – Брејк и неговата сопруга Драгана Клопчевска има за што да се радуваат. Познатиот македонски пар го доби своето второ заедничко дете.

Поранешната Мис на Македонија сподели албум со фотографии од новородената ќерка и откри дека ќе се вика Деа.

„Во 03:44, денес се роди Деа 3.340 грама, 52 сантими со апгар 9/10. Те сакаме малечка наша“ – напиша во описот.

Ќерката на Брејк и Драгана Ќерката на Брејк и Драгана Ќерката на Брејк и Драгана

Драгана и Брејк се родители и на петгодишниот Давид, а славниот пејач има уште еден син од првиот брак.

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор ова лето?
  • 25%
  • 6%
  • 5%
  • 6%
  • 3%
  • 3%
  • 11%
  • 13%
  • 28%
Се испраќа...

(Вкупно: 4770 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?