Петар Грашо ќе стане татко, го очекува првото дете со Хана по неколкумесечна врска
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Петар Грашо ќе стане татко, го очекува првото дете со Хана по неколкумесечна врска

Петар Грашо ќе стане татко, го очекува првото дете со Хана по неколкумесечна врска

Петар Грашо и Хана Хуљиќ ќе запливаат во родителските води.

Идната мајка ја потврдила среќната вест за „Jutarnji list“: „Информацијата е точна, среќни сме и возбудени, но ништо друго не би коментирала, би сакала некои работи да останат наша приватност“.

Хрватските медиуми откриваат дека Хана е во 12-та недела од бременоста и дека ќе се породи налето.

45-годишниот пејач и 31-годишната музичарка и артистка се едни од најпопуларните парови на хрватската сцена во моментов и привлекуваат огромен интерес иако се заедно само неколку месеци.

Нивното долгогодишно познанство премина во романса кратко време откако Петар ја прекина 24-годишната врска со Данијела Мартиновиќ.

Анкета

Анкета
Колку често купувате онлајн?
  • 36%
  • 30%
  • 18%
  • 17%
Се испраќа...

(Вкупно: 5799 гласа)

Цитат

ПЕЈ како никој да не те слуша, ЉУБИ како никогаш да не си бил повреден, ТАНЦУВАЈ како никој да не те гледа и ЖИВЕЈ како на Земјата да е рај.

Непознат автор

Виц

Разговараат сопруг и сопруга:

Тој: Пак ми ја имаш „исчистено“ сметката.

Таа: Па да, затоа што те сакам.

Тој: Каква врска имаат парите со љубовта?

Таа: Знаеш како велат - Чиста сметка, долга љубов.