Пеење, шопинг и прошетки: Атиџе и Сузана Турунџиева се дружеа во Скопје
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Пеење, шопинг и прошетки: Атиџе и Сузана Турунџиева се дружеа во Скопје

Пеење, шопинг и прошетки: Атиџе и Сузана Турунџиева се дружеа во Скопје

Атиџе Муратова го посети Скопје каде се дружеше со Сузана Турунџиева.

Ѕвездата од „Медена земја“ и македонската пејачка и водителка ја посетија изложбата на Решат Амети, беа на шопинг, пиеја салеп и заедно запеаја во Даут-пашин амам.

„Скопје е убаво, ама Бекирлија не ја дава за Скопје... Атиџе - one and only“ – напиша Сузана на заедничките фотографии со Атиџе.

Атиџе и Сузана Турунџиева

„Кога ти е Атиџе инспирација, и на турски ќе пропееш“ – стои во описот на видеото.

Атиџе и Сузана Турунџиева Атиџе и Сузана Турунџиева Атиџе и Сузана Турунџиева Атиџе и Сузана Турунџиева Атиџе и Сузана Турунџиева

Турунџиева неодамна ја посети Атиџе во нејзиниот дом во Бекирлија.

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 33%
  • 8%
  • 59%
Се испраќа...

(Вкупно: 685 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.