„Пабло“ од „Млади бунтовници“ и неговата сакана споделија слатки фотографии со малата ќерка
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » „Пабло“ од „Млади бунтовници“ и неговата сакана споделија слатки фотографии со малата ќерка

„Пабло“ од „Млади бунтовници“ и неговата сакана споделија слатки фотографии со малата ќерка

Бенхамин Рохас и Мартина Санчез несомнено уживаат во улогата на родители.

33-годишниот актер и неговата сакана објавија слатки семејни фотографии на кои позираат со малата ќеркичка Рита.

Бенхамин Рохас Бенхамин Рохас Бенхамин Рохас

Фотографиите се направени во домот на пријател на Рохас.

Бенхамин Рохас Бенхамин Рохас Бенхамин Рохас Бенхамин Рохас Бенхамин Рохас

Парот ја доби својата ќерка пред Нова година, но среќната вест ја објави на 4 јануари, бидејќи бебето морало да помине одредено време во одделот за неонатологија.

„Дојде за да ми го преврти светот наопаку. И го постигна тоа. Денес се вративме дома откако поминавме 13 дена на оддел за неонатологија, место кое никогаш нема да го заборавам, поради професионалноста и љубовта која ја имаат за да се справуваат со толку деликатна работа... Таму поминавме низ сите емоции со мајката. Таму ги поминавме Божиќ и Нова година. Поминавме сè. Но, вредеше. Добредојде љубов моја. Сега, навистина е среќна година за сите“ – напиша тој во описот на првата фотографија со ќерката.

Бенхамин Рохас Бенхамин Рохас Бенхамин Рохас Бенхамин Рохас

Бенхамин и Мартина се во врска 7 години.

Бенхамин кај нас е познат по улогата на Пабло во хит-серијата „Млади бунтовници“.

Бенхамин Рохас Бенхамин Рохас

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 63%
  • 37%
Се испраќа...

(Вкупно: 6017 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“