Офф програма: Саботната забава со Love Itoya и Saso Recyd во рамките на Фестивалот на музика од светот
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Офф програма: Саботната забава со Love Itoya и Saso Recyd во рамките на Фестивалот на музика од светот

Офф програма: Саботната забава со Love Itoya и Saso Recyd во рамките на Фестивалот на музика од светот

За време на Фестивалот на музика од светот во Битола, покрај трите концерти, се одржаа и неколку забави во локалните кафулиња.

Во рамките на офф-програмата, битолската публика имаше можност да ужива и во настапите на Love Itoya и Saso Recyd.

Во кафичот Порта Џез, Love Itoya ги разигра и распеа присутните. Love Itoya е пејачка и танчерка која е родена во Грција, а нејзините родители се од Нигерија.

Love Itoya Love Itoya Love Itoya Love Itoya Love Itoya Love Itoya Love Itoya Love Itoya Love Itoya Love Itoya Love Itoya Love Itoya Love Itoya Love Itoya Love Itoya Love Itoya Love Itoya Love Itoya Love Itoya Love Itoya Love Itoya Love Itoya Love Itoya Love Itoya Love Itoya Love Itoya Love Itoya Love Itoya Love Itoya Love Itoya Love Itoya Love Itoya Love Itoya Love Itoya Love Itoya Love Itoya Love Itoya Love Itoya Love Itoya

Вечерна пост-фестивалска забава во Јагода ни подготви еден вистински уметник во електронската музика. Од меланхолија и мистика до современ и необичен звук, Saso Recyd го привлекува вниманието на најпребирливите техно љубители во изминатата деценија. Сашо припаѓа на првата генерација продуценти на електронска музика во Македонија.

Saso Recyd Saso Recyd Saso Recyd

Фото: Ивона Кочов

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 76%
  • 24%
Се испраќа...

(Вкупно: 18596 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?