Официјално: Хајди Клум и Сил ја потврдија разделбата
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Официјално: Хајди Клум и Сил ја потврдија разделбата

Официјално: Хајди Клум и Сил ја потврдија разделбата

Хајди Клум и Сил навистина му ставаат крај на својот брак. По повеќе од шест години брачен живот, парот одлучил дека разделбата е најдоброто решение.

Откако двa дена активно се зборуваше дека планираат да поднесат документи за развод, Хајди и Сил ги потврдија гласините за разделба преку заедничко соопштение за јавноста.

Хајди Клум и СилХајди Клум и Сил

„Иако уживавме седум години во брак исполнет со љубов, верност и среќа, решивме да се разделиме. Имавме најдлабока почит еден за друг во текот на целата врска и продолжуваме да се сакаме, но се раздалечивме.“

„Ова е пријателски процес и заштитувањето на нашите деца останува наш врвен приоритет, особено во текот на овој период на транзиција. Им благодариме на нашето семејство, пријателите и обожавателите за нивните мили зборови и поддршка. За доброто на нашите деца, би ценеле да ја почитувате нашата приватност“ – пишува во соопштението.

Хајди и Сил се запознаа во 2003 година и ја започнаа нивната врска додека Хајди беше бремена со ќерката на Флавио Бриаторе, која подоцна беше посвоена од Сил. Наредната година познатиот пејач ја побара раката на прекрасната манекенка, а во мај 2005 година стапија во брак. Тие имаат три биолошки деца.

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за вакцина против КОВИД-19?
  • 16%
  • 20%
  • 64%
Се испраќа...

(Вкупно: 10553 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.