Официјално: Тамара Тодевска ќе ја претставува Македонија на Евровизија 2019
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Официјално: Тамара Тодевска ќе ја претставува Македонија на Евровизија 2019

Официјално: Тамара Тодевска ќе ја претставува Македонија на Евровизија 2019

Тамара Тодевска ќе ја претставува Македонија на овогодишната Евровизија. 33-годишната пејачка беше избрана од страна на МРТВ и ќе настапи на големата сцена на музичката манифестација која ќе се одржи во Тел Авив, Израел.

Песната со која Тодевска ќе се бори за победа сè уште не е објавена.

Тамара по втор пат ќе нè претставува на музичкиот натпревар. Во 2008 година, таа настапи со Адријан Гаџа и Врчак со песната „Во име на љубовта“.

Тамара Тодевска

Тамара беше придружен вокал на Тоше Проески на Евровизија во 2004 година и на нејзината сестра Тијана Дапчевиќ во 2014 година.

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 62%
  • 38%
Се испраќа...

(Вкупно: 5706 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“