Ослабената Адел ја истакна својата фигура на свадба во Лондон
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Ослабената Адел ја истакна својата фигура на свадба во Лондон

Ослабената Адел ја истакна својата фигура на свадба во Лондон

Викендов, Адел беше гостинка на свадбата на нејзината добра пријателка Лаура Докрил во Лондон.

31-годишната пејачка пееше и се забавуваше заедно со Лаура на сцената во пабот „The Mason’s Arms“, а во едно од видеата објавени на интернет, таа изјавува дека ќе издаде нов албум во септември.

Адел Адел Адел Адел Адел Адел

Славната музичарка, која го изненади светот откако ја намали тежината за повеќе од 40 килограми, ја истакна својата фигура во модна комбинација од бежов горен дел и цветно здолниште.

Адел Адел Адел

Видеа

Адел во септември минатата година поднесе документи за развод од Сајмон Конеки со кого има едно дете.

Адел Адел АделАдел во 2008 година

Анкета

Анкета
Дали си го променивте однесувањето во врска со ракување, миење на рацете, допирање на лицето и одржување на социјална дистанца во услови на коронавирус?
  • 95%
  • 5%
Се испраќа...

(Вкупно: 3643 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?