Оливер Драгојевиќ откри дека му е пронајден тумор
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Оливер Драгојевиќ откри дека му е пронајден тумор

Оливер Драгојевиќ откри дека му е пронајден тумор

Оливер Драгојевиќ ја потврди тажната вест дека е болен. 69-годишниот хрватски пејач сподели дека наскоро ќе започне со лекување, бидејќи му е откриено туморозно ткиво.

Оливер Драгојевиќ

„Да, болен сум и во моментот сум во процес на испитувања. Треба да се види со какви методи ќе се лекувам, пронајдено е туморно ткиво“ - изјавил Оливер за хрватскиот медиум „100posto“ и додал дека болеста е последица на старост, а не на пушење.

Оливер Драгојевиќ

За хрватскиот медиум Dnevnik, славниот пејач изјавил: „Добро се држам. Што е тука, тука е. Почнувам со испитувања, па ќе видиме како ќе продолжиме понатаму. За тоа за каква дијагноза се работи, не сакам да зборувам. Тоа е лична работа и за тоа разговарам само со стручни лица. Немам црни мисли. Добро се чувствувам, па не гледам никаков проблем. Само храбро.“

Оливер Драгојевиќ

Според непотврдени информации од хрватските медиуми, станува збор за тумор на белите дробови.

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 8692 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.