„Ова е половина од мене“: Адел изгледа феноменално по забележителното слабеење
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » „Ова е половина од мене“: Адел изгледа феноменално по забележителното слабеење

„Ова е половина од мене“: Адел изгледа феноменално по забележителното слабеење

По подолго отсуство од медиумската сцена, Адел застана под рефлекторите. Славната пејачка за првпат се појави пред камери откако драстично си го промени изгледот.

Талентираната музичарка беше водителка на „Saturday Night Live“, а во воведниот монолог се пошегува за големото слабеење.

Адел

„Знам дека изгледам навистина, навистина поразлично од последниот пат кога ме видовте. Но, поради рестрикциите со Ковид и ограничувањата за патување, морав да патувам со лесен багаж и донесов само половина од себе. А ова е половината која ја избрав“ – рече таа на огромна радост на публиката.

Адел

32-годишната музичарка сними и неколку скечови во кои сподели дека нејзиниот нов албум не е финиширан.

Адел Адел Адел Адел Адел Адел Адел Адел

Адел беше музичка гостинка во американското шоу во 2008 година.

Адел Адел Адел

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 36%
  • 12%
  • 51%
Се испраќа...

(Вкупно: 8185 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.