Нов славен пар: 53-годишниот Лени Кравиц во врска со 30-годишната Барбара Фиало
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Нов славен пар: 53-годишниот Лени Кравиц во врска со 30-годишната Барбара Фиало

Нов славен пар: 53-годишниот Лени Кравиц во врска со 30-годишната Барбара Фиало

Лени Кравиц има нова љубов. Славниот пејач е во врска со 30-годишниот бразилски модел Барбара Фиало.

Парот беше фотографиран за време на прошетка во Мајами Бич, Флорида.

Лени Кравиц и Барбара Фиало

53-годишниот музичар поттикна многу коментари со новата врска, затоа што манекенката на Victoria’s Secret е само една година постара од неговата ќерка Зои.

Лени Кравиц и Барбара Фиало Лени Кравиц и Барбара Фиало Лени Кравиц и Барбара Фиало Лени Кравиц и Барбара Фиало Лени Кравиц и Барбара Фиало Лени Кравиц и Барбара Фиало

29-годишната Зои е дете на Лени од неговиот брак со Лиса Бонет.

Лени со Зои и ЛисаЛени со Зои и Лиса

Пред само еден месец, Кравиц зборуваше за љубовниот живот. „Чекам да ја сретнам таа личност. Ја чекам сродната душа, сопругата“ – изјави тој.

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 64%
  • 36%
Се испраќа...

(Вкупно: 6545 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“