Новиот спот на Ријана за „Hard“ – видео
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Новиот спот на Ријана за „Hard“ – видео

Новиот спот на Ријана за „Hard“ – видео

РијанаРијана за GQ

Ријана продолжува со имиџот на лоша девојка. Откако оваа недела се распространија слики од нејзината фотосесија за насловната на списанието GQ, каде се појави топлес, Ријана сега својот имиџ на силна девојка го покажува во новиот спот за песната „Hard“.

Овој сингл е од нејзиниот нов албум „Rated R“, кој е во продажба од 23 ноември. Спотот е режиран од Melina Matsoukas, а во него се појавува и раперот Young Jeezy.

Во ова видео Ријана, која сега ја нарекуваат и принцеза на темнината, покажува секси војнички стил. На некои ќе им се допадне овој малку агресивен имиџ, на некои – не, но сите ќе се согласите дека нејзината облека наликува на стилот на Лејди Гага.

„Hard“ – видео

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 38%
  • 17%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 3637 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.