Новата колекција чанти од Кејт Мос и Longchamp
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Новата колекција чанти од Кејт Мос и Longchamp

Новата колекција чанти од Кејт Мос и Longchamp

Супермоделот Кејт Мос ја дизајнираше својата прва колекција чанти за францускиот луксузен бренд Longchamp. Колекцијата беше промовирана во Париз во хотелот The Ritz пред 700 гости.

Новата колекција е составена од класични чанти, чиј изглед е збогатен со елементи од рок стилот. Црно-белата зебраста шара е заштитен знак на колекцијата. Повеќето чанти се надополнети со шарпа со зебраста шара.

За создавањето на колекцијата Кејт работела со креативниот директор на Longchamp, Sophie Delafontaine, а се опфатени неколку теми: Rock'n'Casual, Rock'n'Travel и Rock'n'Glam.

Кејт Мос е заштитно лице на Longchamp веќе подолго време, но ова е првата нивна соработка од ваков тип. Новата колекција ќе биде пуштена во продажба на 11 февруари.

Чанти дизајнирани од Кејт Мос
Чанти дизајнирани од Кејт Мос Чанти дизајнирани од Кејт Мос
Чанти дизајнирани од Кејт Мос Чанти дизајнирани од Кејт Мос

Анкета

Анкета
Дали си го променивте однесувањето во врска со ракување, миење на рацете, допирање на лицето и одржување на социјална дистанца во услови на коронавирус?
  • 95%
  • 5%
Се испраќа...

(Вкупно: 3597 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?