Низ фотографии: Настапите на Каролина, Лозано, Фанк Шуи, Рошин Марфи и Але Фарбен на „A1 World of Music“
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Низ фотографии: Настапите на Каролина, Лозано, Фанк Шуи, Рошин Марфи и Але Фарбен на „A1 World of Music“

Низ фотографии: Настапите на Каролина, Лозано, Фанк Шуи, Рошин Марфи и Але Фарбен на „A1 World of Music“

„A1 World of Music“ обедини музички таленти од Македонија и странство. Каролина Гочева со Македонска филхармонија, Влатко Лозаноски, Фанк Шуи, Рошин Марфи од Moloko и Але Фарбен иницираа бранови возбуда кај публиката пред А1 Арена во Скопје.

Ѕирнете се или потсетете се каква беше атмосферата на музичкиот настан:

Каролина Гочева

A1 World of Music A1 World of Music A1 World of Music A1 World of Music A1 World of Music A1 World of Music A1 World of Music A1 World of Music A1 World of Music A1 World of Music A1 World of Music A1 World of Music A1 World of Music A1 World of Music A1 World of Music

Влатко Лозаноски

A1 World of Music A1 World of Music A1 World of Music A1 World of Music A1 World of Music A1 World of Music A1 World of Music A1 World of Music A1 World of Music A1 World of Music A1 World of Music A1 World of Music A1 World of Music A1 World of Music A1 World of Music A1 World of Music A1 World of Music A1 World of Music A1 World of Music A1 World of Music

Фанк Шуи

A1 World of Music A1 World of Music A1 World of Music A1 World of Music A1 World of Music A1 World of Music A1 World of Music A1 World of Music A1 World of Music A1 World of Music A1 World of Music A1 World of Music A1 World of Music A1 World of Music A1 World of Music A1 World of Music A1 World of Music A1 World of Music A1 World of Music A1 World of Music A1 World of Music A1 World of Music A1 World of Music

Рошин Марфи

A1 World of Music A1 World of Music A1 World of Music A1 World of Music A1 World of Music A1 World of Music A1 World of Music A1 World of Music A1 World of Music A1 World of Music A1 World of Music A1 World of Music A1 World of Music A1 World of Music

Але Фарбен

A1 World of Music A1 World of Music A1 World of Music A1 World of Music A1 World of Music A1 World of Music A1 World of Music

ФОТО: Филип Вирановски / Femina.mk

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 62%
  • 38%
Се испраќа...

(Вкупно: 5269 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“