Незгоден момент на Оскарите: „La La Land“ ПОГРЕШНО прогласен за Најдобар филм
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Незгоден момент на Оскарите: „La La Land“ ПОГРЕШНО прогласен за Најдобар филм

Незгоден момент на Оскарите: „La La Land“ ПОГРЕШНО прогласен за Најдобар филм

Непријатно заврши 89. издание на Оскарите откако „La La Land“ погрешно беше прогласен за победник во категоријата Најдобар филм. Подоцна стана јасно дека вистинскиот победник е „Moonlight“, а продуцентот на познатиот мјузикл мораше да му ја предаде статуетката на продуцентот на „Moonlight“.

Оскар 2017 Оскар 2017

Незгодната ситуација се случи откако на актерите Ворен Бити и Феј Данавеј им бил даден погрешен плик во кој го пишувало името на Ема Стоун заедно со филмот „La La Land“.

Ворен Бити и Феј Данавеј Ворен Бити и Феј Данавеј Ворен Бити и Феј Данавеј

Во видеото од настанот, Бити неколкупати проверува дали точно прочитал пред да го прогласи победникот. Тој на сцената објасни што точно се случило.

„Не се обидував да бидам смешен“ – рече Ворен.

Целосно видео

Ворен Бити и Феј Данавеј Ворен Бити и Феј Данавеј Ворен Бити и Феј Данавеј

На социјалните мрежи веднаш беа објавени фотографии на кои јасно се гледа дека Ворен го држи пликот за Најдобра актерка.

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 26%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 6259 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.