Најслушани песни за 2009 според Spotify
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Најслушани песни за 2009 според Spotify

Најслушани песни за 2009 според Spotify

Музичкиот веб сајт Spotify ја објави својата листа на 100 најслушани песни за 2009 година. Челното место на ова листа го доби групата Black Eyed Peas за песната I Gotta Feeling, а последното - пејачот TI со песната Whatever You Like.

Покојната музичка легенда Мајкл Џексон се спомнува дури 7 пати со своите хитови Man in the Mirror (11 место), Smooth Criminal (24 место), Black or White (42 место), Billie Jean (54 место), Dirty Diana (55 место), I Want You Back (80 место) и Bad (99 место).

Еве кои 10 песни ја предводат листата на најслушани за 2009.

1

I Gotta Feeling

Black Eyed Peas

2

Right Round

Flo Rida

3

Sexy Bitch

David Guetta feat Akon

4

Poker Face

Lady Gaga

5

Halo

Beyoncé

6

Use Somebody

Kings Of Leon

7

Boom Boom Pow

Black Eyed Peas

8

Ayo Technology

Milow

9

When Love Takes Over

Kelly Rowland, David Guetta

10

Kids

MGMT

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 19%
Се испраќа...

(Вкупно: 6473 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.