Најпопуларните филмови на Netflix за 2020 година
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Најпопуларните филмови на Netflix за 2020 година

Најпопуларните филмови на Netflix за 2020 година

Netflix исклучително ретко споделува статистика за гледаноста на филмовите и сериите кои ги нуди, но Forbes со темелна анализа утврди што го задржа интересот на публиката.

Во годината во која милиони поминаа најголем дел од времето дома, се гледаа филмски дела од сите жанрови, но најзастапени на листата се анимираните содржини. Ова се 25-те најгледани:

1. Despicable Me

2. The Grinch

3. The Angry Birds Movie 2

4. 365 Days

5. Spenser Confidential

6. Hubie Halloween

7. How the Grinch Stole Christmas

8. The Wrong Missy

9. The Lorax

10. Extraction

11. Angel Has Fallen

12. The Old Guard

13. Project Power

14. The Christmas Chronicles 2

15. The Willoughbys

16. American Murder: The Family Next Door

17. The Social Dilemma

18. Holidate

19. Enola Holmes

20. Mr. Peabody & Sherman

21. Over the Moon

22. The Kissing Booth 2

23. The Lost Husband

24. Code 8

25. Space Jam

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за вакцина против КОВИД-19?
  • 16%
  • 20%
  • 64%
Се испраќа...

(Вкупно: 10485 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.