Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Најперспективна пејачка: Лара Иванова во син комбинезон на сцената на „Златна Бубамара“

Најперспективна пејачка: Лара Иванова во син комбинезон на сцената на „Златна Бубамара“

Лара Иванова е дел од младите ѕвезди кои ја збогатуваат нашата музичка естрада. Талентираната пејачка синоќа беше прогласена за Најперспективна пејачка и се закити со награда на „Златна бубамара на популарноста“.

„Благодарам на Златна Бубамара за оваа награда, навистина многу ми значи. Благодарност до сите мои соработници и до сите оние кои ми дадоа можност да се покажам и докажам. Благодарност до мојата публика која од мојот почеток е моја поддршка. Многу ви благодарам, многу ми значи. Очекувајте уште многу нова музика од мене. Слушајте македонска музика и поддржувајте македонски артисти“ – порача Лара во својот говор.

На сцената, таа се појави во атрактивен син комбинезон и ја испеа својата песна „Некогаш ќе помине“.

Лара Иванова Лара Иванова Лара Иванова Лара Иванова Лара Иванова Лара Иванова Лара Иванова Лара Иванова Лара Иванова Лара Иванова Лара Иванова Лара Иванова Лара Иванова

Фотографии: Александар Буневски и Кристина Нановиќ / Femina.mk

Анкета

Анкета
Колку често купувате онлајн?
  • 39%
  • 27%
  • 18%
  • 16%
Се испраќа...

(Вкупно: 15057 гласа)

Цитат

ПЕЈ како никој да не те слуша, ЉУБИ како никогаш да не си бил повреден, ТАНЦУВАЈ како никој да не те гледа и ЖИВЕЈ како на Земјата да е рај.

Непознат автор

Виц

Разговараат сопруг и сопруга:

Тој: Пак ми ја имаш „исчистено“ сметката.

Таа: Па да, затоа што те сакам.

Тој: Каква врска имаат парите со љубовта?

Таа: Знаеш како велат - Чиста сметка, долга љубов.