„Мојата Кралица ми роди син“: Пејачот Дарко Илиевски со фотографија објави дека стана татко
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » „Мојата Кралица ми роди син“: Пејачот Дарко Илиевски со фотографија објави дека стана татко

„Мојата Кралица ми роди син“: Пејачот Дарко Илиевски со фотографија објави дека стана татко

Дарко Илиевски стана татко. Македонскиот пејач, кој сега живее во Флорида, доби син.

Среќната вест тој ја објави со фотографија од болницата со сопругата Ивана и новороденото бебенце и го откри неговото име.

„8 октомври 2019 е најсреќниот ден во мојот живот! Мојата Кралица ми роди син како најголем поклон за 3 години од нашиот брак. Фала ти сонце мое!!! Драги пријатели се роди Матео“ – стои во описот.

Дарко и Ивана се венчаа во 2016 година.

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 26%
  • 74%
Се испраќа...

(Вкупно: 3738 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?