Моника Белучи се разведува по 14 години брачен живот
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Моника Белучи се разведува по 14 години брачен живот

Моника Белучи се разведува по 14 години брачен живот

Моника Белучи и Винсент Касел одлучија да се разделат. Славниот пар кој беше во брак 14 години потврди дека се разведува.

Моника и Винсент

Италијанската убавица и францускиот актер се запознаа за време на снимањето на филмот „The Apartment“ во 1996 година, а стапија во брак три години подоцна. Тие се родители на две ќерки, 9-годишната Дева и 3-годишната Леони.

Пред неколку месеци Белучи како да најави дека има проблеми во бракот. „Никогаш не можеме да знаеме колку ќе трае. Денес сè e во ред, но по една година... не знам“ – рекла таа.

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 40%
  • 14%
  • 25%
  • 21%
Се испраќа...

(Вкупно: 9684 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.