Модна икона во Париз: Оливија Палермо на модното шоу на Schiapparelli
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Модна икона во Париз: Оливија Палермо на модното шоу на Schiapparelli

Модна икона во Париз: Оливија Палермо на модното шоу на Schiapparelli

Оливија Палермо не го прескокна најжешкиот моден настан во моментов – Париската недела на високата мода.

Славната блогерка беше гостинка на ревијата на Schiapparelli и сосема очекувано ги раздвижи прстите на уличните фотографи кои побрзаа да го документираат нејзиниот изглед.

За елитното шоу, 30-годишната вљубеничка во модата носеше палто во милитаристички стил од брендот Fay.

Оливија Палермо Оливија Палермо Оливија Палермо Оливија Палермо Оливија Палермо Оливија Палермо Оливија Палермо Оливија Палермо Оливија Палермо Оливија Палермо

Палермо честопати инкорпорира во своите зимски стајлинзи јакни во овој стил.

Оливија Палермо Оливија Палермо Оливија Палермо Оливија Палермо

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 21%
Се испраќа...

(Вкупно: 9566 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.