Модерна дива: Селин Дион во седум стајлинзи на промотивна турнеја за новиот албум „Courage“
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Модерна дива: Селин Дион во седум стајлинзи на промотивна турнеја за новиот албум „Courage“

Модерна дива: Селин Дион во седум стајлинзи на промотивна турнеја за новиот албум „Courage“

Селин Дион е на промотивна турнеја во САД за новиот албум „Courage“, кој беше објавен денес.

51-годишната музичка дива експериментираше со изгледот, променувајќи седум стајлинзи за време на нејзините промотивни настани и гостувања во емисии во Њујорк.

Селин се упати во студиото на Џими Фелон „The Tonight Show“ облечена во бордо монохроматска комбинација од Том Форд.

Селин Дион Селин Дион Селин Дион Селин Дион Селин Дион

Во студиото на Енди Коен, таа пристигна во тексас сако и фармерки од Роналд ван дер Кемп.

Селин Дион Селин Дион Селин Дион

Дион беше гостинка во емисијата „Watch What Happens Live“, за која се пресоблече во металик стајлинг од брендот Родарте.

Селин Дион Селин Дион Селин Дион

Папараците ја уловија Селин на крајот од вчерашниот ден во бежово-црн аутфит.

Селин Дион Селин Дион Селин Дион

Претходниот ден, во Големото јаболко, познатата оскаровка зачекори во уште три впечатливи аутфити.

Синиот стајлинг е од колекцијата есен/зима 2019 на Макс Мара.

Селин Дион Селин Дион Селин Дион Селин Дион Селин Дион Селин Дион Селин Дион Селин Дион

Мантилот со цветови на Дион е од колекцијата есен/зима 2019 на Марк Џејкобс.

Селин Дион Селин Дион Селин Дион Селин Дион

Црно-белата бунда во која Селин беше на пазарување низ бутиците во Њујорк е од колекцијата есен 2019 на Сен Лоран.

Селин Дион Селин Дион Селин Дион

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 73%
  • 27%
Се испраќа...

(Вкупно: 19990 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?