Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Модерен пар: Роузи Хантингтон-Вајтли со вереникот Џејсон Стејтам на ревија во Лондон

Модерен пар: Роузи Хантингтон-Вајтли со вереникот Џејсон Стејтам на ревија во Лондон

Роузи Хантингтон-Вајтли ретко се појавува на настани со вереникот Џејсон Стејтам, па јасно е зошто парот го привлече вниманието на фоторепортерите на ревијата на Burberry во Лондон.

36-годишниот поранешен ангел на Victoria’s Secret изгледаше одлично во бежов мантил, кој го комбинираше со невообичаени жолти обувки.

Роузи Хантингтон-Вајтли со вереникот Џејсон Стејтам Роузи Хантингтон-Вајтли со вереникот Џејсон Стејтам Роузи Хантингтон-Вајтли со вереникот Џејсон Стејтам Роузи Хантингтон-Вајтли со вереникот Џејсон Стејтам Роузи Хантингтон-Вајтли со вереникот Џејсон Стејтам Роузи Хантингтон-Вајтли со вереникот Џејсон Стејтам Роузи Хантингтон-Вајтли со вереникот Џејсон Стејтам

Модерниот пар од првиот ред ја проследи ревијата на британската луксузна куќа на која се презентираше пролетната колекција за 2024 година.

Роузи Хантингтон-Вајтли со вереникот Џејсон Стејтам Роузи Хантингтон-Вајтли со вереникот Џејсон Стејтам

Роузи и Џејсон се заедно од 2010 година, а се верија во 2016 година. Тие имаат две деца.

Роузи и Џејсон

Анкета

Анкета
Каде на летен одмор годинава?
  • 10%
  • 41%
  • 17%
  • 32%
Се испраќа...

(Вкупно: 3436 гласа)

Цитат

ПЕЈ како никој да не те слуша, ЉУБИ како никогаш да не си бил повреден, ТАНЦУВАЈ како никој да не те гледа и ЖИВЕЈ како на Земјата да е рај.

Непознат автор

Виц

Разговараат сопруг и сопруга:

Тој: Пак ми ја имаш „исчистено“ сметката.

Таа: Па да, затоа што те сакам.

Тој: Каква врска имаат парите со љубовта?

Таа: Знаеш како велат - Чиста сметка, долга љубов.