Младоликата Талија блесна во сина креација покрај сопругот на Tony Awards 2019
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Младоликата Талија блесна во сина креација покрај сопругот на Tony Awards 2019

Младоликата Талија блесна во сина креација покрај сопругот на Tony Awards 2019

Талија не го пропушти ни овогодишното доделување на Tony Awards.

47-годишната актерка, која ја глумеше Росалинда во истоимената серија, блескаше на црвениот тепих во Њујорк. На свеченоста, таа пристигна со сопругот Томи Мотола.

Убавата Мексиканка изгледаше прекрасно во син фустан од дизајнерот Џулиен Мекдоналд. Својот моден избор, таа го надополни со „виножито“ чантичка.

Талија Талија Талија Талија Талија Талија Талија Талија Талија Талија Талија Талија Талија Талија

Наградите Тони се доделуваат на најдобрите на театарската сцена во изминатата година.

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 8695 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.