Мис Јамајка стана Мис на светот 2019
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Мис Јамајка стана Мис на светот 2019

Мис Јамајка стана Мис на светот 2019

Убавица од Јамајка беше крунисана на 69-тото издание на Мис на светот.

На свеченоста во Лондон, Тони-Ан Синг не ги задржа солзите кога беше соопштено дека го освои првото место. Нејзе ѝ ја предаде круната Ванеса Понс де Леон, која победи минатата година.

Мис на светот 2019 Мис на светот 2019 Мис на светот 2019 Мис на светот 2019 Мис на светот 2019 Мис на светот 2019

Мис Франција е прва додека Мис Индија е втора придружничка.

Мис на светот 2019 Мис на светот 2019

Во Топ 5 влегоа и Мис Бразил и Мис Нигерија.

Мис на светот 2019 Мис на светот 2019

Моментот на прогласувањето

Најголем впечаток остави реакцијата на Мис Нигерија кога беше прогласена победничката. Нејзината среќа, проселедена со потскокнување како дете, освои многумина.

Мис на светот 2019 Мис на светот 2019 Мис на светот 2019 Мис на светот 2019 Мис на светот 2019 Мис на светот 2019 Мис на светот 2019

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 76%
  • 24%
Се испраќа...

(Вкупно: 18477 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?