Мис Гибралтар ја понесе титулата „Мис на светот 2009“
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Мис Гибралтар ја понесе титулата „Мис на светот 2009“

Мис Гибралтар ја понесе титулата „Мис на светот 2009“

Претставничката на Гибралтар, Кајане Алдорино, беше избрана за Мис на светот 2009 на гламурозна церемонија, која се одржа вчера вечерта во Јоханесбург, Јужна Африка.

Таа ја освои круната во борбата со 111 убавици од цел свет. Титулата на прва придружничка ѝ припадна на претставничката на Мексико, Перла Белтран, а втора придружничка стана убавицата Татум Кешвар од Јужна Африка.

Сузана Ал Санкини

Нашата земја ја претставуваше манекенката Сузана Ал Салкини, која победи на минатогодишниот избор за Мис на Македонија.

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 38%
  • 17%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 3631 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.