Мисицата Оливија Кулпо со секси фотосесија потврдува зошто е Најжешка жена за 2019
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Мисицата Оливија Кулпо со секси фотосесија потврдува зошто е Најжешка жена за 2019

Мисицата Оливија Кулпо со секси фотосесија потврдува зошто е Најжешка жена за 2019

Списанието „Maxim“ оваа година титулата „Најжешка жена“ ѝ ја додели на Оливија Кулпо.

27-годишната поранешна Мис Универзум позираше целосно гола пред објективот на реномираниот фотограф Жил Бенсимон.

Оливија Кулпо за Maxim Оливија Кулпо за Maxim

„Отсекогаш со восхит гледав на листата Maxim Hot 100. На неа, имаше толку многу паметни и успешни жени кои ме инспирираа мене и мојата кариера на безброј начини, што ја прави оваа насловна страница многу значајна за мене“ – напиша Кулпо на Instagram.

Оливија Кулпо за Maxim Оливија Кулпо за Maxim Оливија Кулпо за Maxim Оливија Кулпо за Maxim Оливија Кулпо за Maxim

Оливија беше прогласена за Мис Универзум во 2012 година.

Оливија Кулпо

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 65%
  • 35%
Се испраќа...

(Вкупно: 7209 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“