Метју Меконахи забавуваше стари лица организирајќи им виртуелно бинго, освои многу срца
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Метју Меконахи забавуваше стари лица организирајќи им виртуелно бинго, освои многу срца

Метју Меконахи забавуваше стари лица организирајќи им виртуелно бинго, освои многу срца

Метју Меконахи дефинитивно знае како да ги расположи луѓето во момент кога тоа им е најпотребно.

50-годишниот актер ги забавуваше старите лица во пензионерски дом во Тексас, организирајќи им виртуелно бинго преку видео врска и доби комплименти од целиот свет. Тој им кажуваше броеви кои тие ги обојуваат и се радуваше заедно со нив. Метју беше во друштво на неговите деца, сопругата Камила Алвес и мајка си.

Видео

Метју Меконахи Метју Меконахи Метју Меконахи

По завршувањето на бингото, старите лица имаа можност да му постават прашања на Метју и да му испратат пораки напишани на лист.

Видео

Метју Меконахи

Минатиот месец, Меконахи испрати порака полна надеж до целиот свет и рече дека од ова ќе излеземе посилни и посплотени отсекогаш.

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 63%
  • 37%
Се испраќа...

(Вкупно: 5981 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“