Меган Фокс сексапилна во црвено на Мет Гала
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Меган Фокс сексапилна во црвено на Мет Гала

Меган Фокс сексапилна во црвено на Мет Гала

Меган Фокс во континуитет ја истакнува атрактивната силуета. Популарната актерка зачекори на свеченоста Мет Гала во фустан со висок шлиц и длабоко деколте.

Црвената креација е со потпис на Дандас, а беше надополнета со обувки од Џими Чу.

Меган Фокс Меган Фокс

За време на церемонијата, таа беше интервјуирана од „Вог“ и на прашањето за нејзиниот статус на секс симбол, таа искоментира: „Отсекогаш сум клонела кон тоа, не ми е страв да бидам секси. Сметам дека нема ништо помоќно од жена која е интелигентна и знае да ја користи убавината како оружје“.

Меган Фокс Меган Фокс Меган Фокс Меган Фокс Меган Фокс Меган Фокс Меган Фокс Меган Фокс Меган Фокс

Фокс синоќа привлече многу погледи и коментари со тотално проѕирна креација на MTV VMA.

Меган Фокс

Анкета

Анкета
Дали се согласувате со одлуката наставата да започне со физичко присуство?
  • 75%
  • 25%
Се испраќа...

(Вкупно: 2447 гласа)

Цитат

Благодарното срце е магнет за чуда.

Виц

Пријателки разговараат за фигурата...

Првата: По 3 месеци тренирање, конечно имам стомачни мускули.

Втората: И јас имам, само што ми се скриени од љубовта кон пицата, виното и чоколадото.