„Марибел“ од „Руби“ промени 6 стајлинзи како водителка на „Latin AMA’s 2019“
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » „Марибел“ од „Руби“ промени 6 стајлинзи како водителка на „Latin AMA’s 2019“

„Марибел“ од „Руби“ промени 6 стајлинзи како водителка на „Latin AMA’s 2019“

Жаклин Бракамонтес беше водителка на овогодишното доделување на Латино-американските музички награди.

39-годишната актерка, која сигурно ќе ја паметите по улогата на Марибел во серијата „Руби“, промени шест аутфити во текот на вечерта.

Славната мајка на 5 ќерки изгледаше прекрасно на црвениот тепих облечена во креација од Зухаир Мурад. Својот прв стајлинг, таа го надополни со големи впечатливи обетки од Елена Хименез.

Жаклин Бракамонтес Жаклин Бракамонтес Жаклин Бракамонтес Жаклин Бракамонтес Жаклин Бракамонтес Жаклин Бракамонтес Жаклин Бракамонтес Жаклин Бракамонтес Жаклин Бракамонтес

Турскиот дизајнер Тарик Едиз ја потпишува златната креација која Џеки ја облече на почетокот на манифестацијата, додека Хименез повторно беше задолжена за накитот.

Жаклин Бракамонтес Жаклин Бракамонтес Жаклин Бракамонтес Жаклин Бракамонтес

Подоцна, згодната водителка се пресоблече во креација од индискиот бренд Khosla Jani.

Жаклин Бракамонтес Жаклин Бракамонтес Жаклин Бракамонтес

Впечатливиот комбинезон, кој ја истакнуваше одличната фигура на Џеки, е дизајниран од Мајкл Костело. Впечатливите обетки доаѓаат од брендот Outhouse.

Жаклин Бракамонтес Жаклин Бракамонтес Жаклин Бракамонтес Жаклин Бракамонтес Жаклин Бракамонтес

Мексиканскиот дизајнер Бенито Сантос беше заслужен за виолетовата креација.

Жаклин Бракамонтес

Последниот стајлинг на актерката вклучуваше комбинезон од Balmain и обетки од Елена Хименез.

Жаклин Бракамонтес

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 76%
  • 24%
Се испраќа...

(Вкупно: 18576 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?